Японія – країна безлічі традицій. Так, наприклад, коли японець підносить кому-небудь презент, він обов’язково применшити його цінність і буде переконувати обдаровуваного, що даний подарунок – це проста дрібниця, символічний знак уваги. При цьому, чим більш дорогим буде цей подарунок, тим більше будуть преуменьшаться його гідності.

Робиться це з єдиною метою – позбавити людину, яка отримує презент від почуття скутості. Іншими словами, японці як би говорять: “Я роблю вам подарунок, але це всього лише дрібниця, який свідчить про моє до вас повазі. Ви ж мені нічим не зобов’язані”. З іншого боку, японці переконані, що рівновага має бути в усьому, а, отже, будь-який обдарований зобов’язаний зробити крок у відповідь.

Яке відношення має все вищесказане до Дня святого Валентина?

Все дуже просто. Так ось, якщо 14 лютого жінки підносять представникам сильної половини людства подарунки (чорний шоколад), то через місяць 14 березня, вже чоловіки обдаровують їх порцією шоколаду, тільки на цей раз вже білого.

Але у цього свята, теж є своя історія виникнення. Понад півстоліття тому (в 1965 р), японська компанія Marshmallow company, що випускає білий зефір, натхненна успіхом виробників шоколаду, які отримують вагомий прибуток в переддень Дня святого Валентина, розгорнула свою рекламну компанію, яка закликає в Як подарунок підносити жінкам її вироби. Ідея припала до смаку, як чоловікам, так і жінкам. Правда, спочатку свято мало дещо іншу назву – Marshmallow Day або День зефіру. Згодом, коли в перелік подарунків увійшли інші солодощі, в тому числі і білий шоколад, його перейменували в White day, що в перекладі на російську мову означає Білий день.

Ще одна цікава деталь, традиції обдаровування в Білий день – правило потрійного повернення. Суть його полягає в тому, що отримавши подарунок у День святого Валентина, чоловік зобов’язаний піднести у відповідь презент, вартість якого вища в три рази. Таким чином, японські жінки 14 березня приймають в якості подарунка не тільки зефір або білий шоколад, а й квіти, витончене біле білизна, ювелірні вироби.